Wybierz stronę

Zdrowie w kapsułce od polskiej marki Vetfood

KRÓTKA HISTORIA
W tym roku mija już 12 lat, od kiedy rozpoczęliśmy przygodę na rynku weterynaryjnym jako jedna z pierwszych polskich firm oferujących dodatki żywieniowe, które wspierają zdrowie i kondycję czworonożnych towarzyszy. Marka Vetfood powstawała w okresie, gdy świadomość opiekunów w kwestii rozumienia powiązań pomiędzy prawidłowym żywieniem a zdrowiem i kondycją zwierząt dopiero się kształtowała. Pomysł na tę linię wyszedł od jednego z prezesów firmy, Dariusza Hyczewskiego, który był bardzo zaangażowany w hodowlę west highland white terierów. Jeżdżąc na wystawy, często słyszał o różnych problemach zdrowotnych zwierząt, takich jak bolesne stawy, wyniszczenie po chorobie nowotworowej czy po prostu proces starzenia. To zainicjowało w firmie REGIS prace nad produktami dla zwierząt. Gdy zaczęły spływać pozytywne informacje zwrotne, firma zdecydowała się na produkcję na większą skalę. Tak powstały BB&Recovery Balance, Brainactiv Balance i enzymy trawienne. Wszystkie te produkty po dziś dzień dostępne są na rynku w niezmienionych od lat recepturach. Lekarze weterynarii byli bardzo zadowoleni z efektów działania produktów, dlatego marka Vetfood zaczęła rozwijać kolejne linie, które głównie oferowane są w lecznicach, ale też przeznaczone dla prywatnego odbiorcy. W obecnym portfolio marki dostępnych jest ponad 40 różnych receptur dodatków żywieniowych wspomagających zdrowie czworonogów, 15 naturalnych dodatków do diety BARF oraz bogata linia produktów do higieny jamy ustnej i szamponów dermatologicznych. Zakłady produkcyjne i laboratoria, w których opracowywane są produkty o wyjątkowych kompozycjach składników zlokalizowane są niedaleko Krakowa. Z magazynu produkty trafiają nie tylko w podróż w głąb Polski, lecz do 15 krajów świata. Produkty Vetfood obecnie dostępne są m.in. w Skandynawii, Niemczech, Słowenii, Szwajcarii, na Litwie, Grecji, Rumunii, Francji, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, a także w Hongkongu i Indiach.


CO WYRÓŻNIA NASZE PRODUKTY?

Najważniejszymi cechami, które wyróżniają produkty Vetfood jest ich wysoka jakość i skuteczność. Wszystkie dodatki tworzone są jedynie z surowców jakości spożywczej (Human Grade). Produkty nie zawierają substancji wzmacniających smak, ani składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Zawierają natomiast skrupulatnie wyselekcjonowane ekstrakty standaryzowane na konkretną zawartość związków aktywnych. Mamy zasadę czystej etykiety. Oznacza to, że są na niej wymienione wszystkie składniki, które zawiera produkt. Staramy się poprawiać smak niektórych produktów naturalnymi dodatkami, takimi jak drożdże, żółtko, hydrolizat białek, atrakcyjny dla zwierząt, a jednocześnie wartościowy odżywczo. Tam, gdzie nie ma być cukru, tam go nie ma. To jest nasz atut, wartość, która nas wyróżnia. Stawiamy na walory terapeutyczne. Dzięki tej charakterystyce oddajemy w ręce opiekunów produkty skuteczne i w pełni bezpieczne dla ich podopiecznych.


JAK TO SIĘ DZIEJE? – PROCES TWORZENIA

Dużym atutem naszej działalności jest fakt, że posiadamy własne zaplecze produkcyjne i laboratoryjne. Dzięki temu możemy sprawować pieczę nad każdym etapem tworzenia naszych receptur i zagwarantować powtarzalną jakość w procesie produkcji. Proces powstawania nowych pozycji z naszej oferty rozpoczyna się od pomysłu. Bardzo często owe pomysły rodzą się podczas rozmów, które mamy okazję przeprowadzać podczas pracy z lekarzami weterynarii, hodowcami czy też właścicielami czworonogów. Oni są dla nas źródłem inspiracji oraz informacji o zapotrzebowaniu na produkty o konkretnych właściwościach. To wyznacza poniekąd kierunek naszego rozwoju. Pomysł przekazywany jest do Działu Rozwoju. Zgodnie z obecnym, najświeższym stanem wiedzy naukowej tworzone są tu receptury naszych produktów. Bardzo istotne jest, aby oferowane rozwiązania były ugruntowane w wynikach badań naukowych. Dobrostan zwierząt jest dla nas bowiem najwyższym priorytetem. Własne zaplecze produkcyjne daje dużą elastyczność. Nie jesteśmy skazani wyłącznie na duże partie produkcyjne. Mamy możliwość wytworzenia małych partii w różnych postaciach oraz smakach i sprawdzenia, co zwierzęta i opiekunowie lubią najbardziej. Testy smakowitości i funkcjonalności pozwalają nam na wytworzenie dodatków, które są wysoce tolerowalne przez zwierzęta.


OD LAT NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Trud włożony w rozwijanie oferty dla branży weterynaryjnej został wielokrotnie doceniony. Marka Vetfood była kilkakrotnie nagradzana godłem ogólnopolskiego programu promocyjnego, który ma na celu wybór najlepszych, cieszących się największym zaufaniem i renomą marek w poszczególnych branżach. Godła: Dobra marka 2016, Super Marka 2019 czy Marka Dekady 2009-2019 – to tylko niektóre wyróżnienia. Kolejne nagrody konsumentów w ogólnopolskich plebiscytach dla linii stomatologicznej, linii Flora, linii odporność czy produktu BB&Recovery Balance umocniły nas w przekonaniu, że podążamy w dobrym kierunku.


Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o marce i produktach Vetfood, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.vetfood.pl, a także naszych profili w mediach społecznościowych.