Wybierz stronę

Poznaj nas

Redakcja magazynu Pies Rasowy
O nas

O NAS

Historia magazynu „Pies Rasowy”zaczyna się… od pasji… do kynologii oczywiście. W życiu Redaktor Naczelnej psy były od zawsze, najpierw adopciaki, potem psy rasowe i nadal redakcja patronuje pokaźną grupą czworonogów.

Każdy prawdziwy psiarz szuka informacji, ciekawostek i nowinek. Wielu ma pokaźną biblioteczkę książek na temat psów, ras, żywienia, szkolenia itp. Natomiast rynek czasopism dla psiarzy jest dość ograniczony.

Wydawnictwo Fidelis Press ankietując hodowców i wystawców uzyskało informacje o zapotrzebowaniu na profesjonalny magazyn, dedykowany środowisku kynologicznemu. Dzięki doświadczeniu redakcyjnemu zespołu wydawniczego w październiku 2015 roku pojawił się pierwszy numer „Psa Rasowego”, którego okładkę zdobiła chihuahua długowłosa. Nad poziomem merytorycznym pisma oraz poruszaniem aktualnych tematów czuwa Redaktor Naczelna, dr n. wet. Joanna Zarzyńska.

DR N. WET. JOANNA ZARZYŃSKA

DR N. WET. JOANNA ZARZYŃSKA

Redaktor naczelna

Psy to moja pasja od zawsze, towarzyszą mi w życiu prywatnym, dzielą kanapę, pocieszają, aktywizują, uwrażliwiają, wzbogacają moje życie…
Jak napisał jeden z moich ulubionych pisarzy, Oskar Wilde, „Celem życia jest rozwój własnej indywidualności” – psy stymulują mój rozwój.

Dzięki powstaniu magazynu „Pies rasowy” moja pasja to także część życia zawodowego! Z ogromną przyjemnością tworzymy i rozwijamy czasopismo – specjalnie dla Państwa. Bądźcie z nami – czytajcie, prenumerujcie, włączajcie się do dyskusji, dzielcie się problemami, proponujcie tematy… chcemy dzielić się rzetelną wiedzą, ponieważ wiemy, że mamy w Polsce wielu świadomych właścicieli psów, którzy wiedzy poszukują. „Pies rasowy” jest spełnieniem moich pragnień literacko-kynologicznych, etapem
w rozwoju… i nieustająco dostarcza mi wiele satysfakcji.

 

Chcemy Państwa inspirować i dzielić wspólną pasję!

Autorzy

Istotną rolę w sukcesie magazynu odgrywają Autorzy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się z Czytelnikami. Zaprosiliśmy do współpracy zarówno sędziów kynologicznych z Polski i zagranicy (dobrym duchem czasopisma jest Pani Sędzia Elżbieta Chwalibóg), hodowców z kraju i ze świata, lekarzy weterynarii, żywieniowców, behawiorystów, trenerów psów, groomerów, osoby zaangażowane w psie sporty… grono Autorów stale się powiększa. O poziomie merytorycznym czasopisma świadczy zaproszenie do współpracy przez sieć EMPIK, w której można zakupić „Psa Rasowego” od września 2018 r. 

Kynologia

Magazyn aktywnie włączył się w promocję nowej polskiej rasy, polskiego spaniela myśliwskiego (nr 12/2017). Mieliśmy także niezmierną przyjemność gościć na EDS 2018 w Warszawie, gdzie wielu wystawców znalazło u nas specjalną strefę do spotkania się oraz wykonania pamiątkowego zdjęcia z wystawy. Magazyn jest patronem medialnym wielu imprez kynologicznych.

ZDROWIE

WYSTAWY

SPORT

DIETA

Adres Redakcji

+48 731 152 670

/piesrasowyPL