Wybierz stronę

Brit wspiera zdrowie psychiczne lekarzy weterynarii

Szarpnij się na dobre słowo to nowa kampania Brit, w której marka porusza temat zdrowia psychicznego lekarzy weterynarii.

Stres w pracy lekarzy weterynarii jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na ich misję w ratowaniu zdrowia i życia zwierząt. Może on prowadzić do zwolnień lekarskich z powodu wypalenia zawodowego, przemęczenia, utraty pasji do pracy i w skrajnych przypadkach nawet do depresji.

Marka Brit – producent Brit Veterinary Diet, stawia zdrowie zwierząt, jak i lekarzy, na pierwszym miejscu. Odpowiednia dieta ma ogromne znaczenie dla zdrowia i kondycji naszych czworonożnych przyjaciół. Tak jak zapewnienie dobrostanu psychicznego lekarzy weterynarii jest warunkiem koniecznym do zapewnienia dobrostanu zwierząt.

Brit Veterinary Diet i Vethink Academy wspólnie przeprowadziły ankietę badającą dobrostan psychiczny polskich lekarzy weterynarii, na podstawie której ruszyła kampania społeczna Szarpnij Się Na Dobre Słowo. Zachęca ona opiekunów psów, by po każdej wizycie u swojego lekarza weterynarii, „szarpnęli się na dobre słowo”, czyli zostawili pozytywny komentarz w internecie dotyczący wizyty i pracy lekarza. 

Dzięki temu mogą zadbać o dobrą formę psychiczną lekarza, a tym samym o lepszy poziom opieki weterynarza nad ich pupilem. Pupilem, dla którego „szarpanie” ma pozytywną konotację, bo zabawa szarpakiem to jeden z najlepszych sposobów na odstresowanie psa!


Kampania wspierana jest spotem, w którym wzięli udział Ambasadorzy kampanii wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Za spot, ideę oraz realizację kampanii odpowiedzialna jest agencja reklamowa Cut The Mustard. W ramach akcji została podjęta współpraca z aktorką i influencerką Ulą Dębską, influencerką i content creatorką popularyzującą wiedzę o mądrym wychowaniu psów Aleksandrą Koman, lekarką weterynarii Magdą Firlej-Oliwa oraz psim behawiorystą Michałem Dąbrowskim. Kampania, będzie również promowana szarpakiem, który będzie można otrzymać u wybranych lekarzy weterynarii oraz w konkursach organizowanych w profilach social media ambasadorów akcji. Więcej informacji odnośnie kampanii na www.szarpnijsienadobreslowo.pl.