Wybierz stronę

BRIT PROPS-UJE I WYPUSZCZA PORADNIK REWELACYJNEGO OPIEKUNA PSA

Adopcja lub kupno psa to decyzja, która wprowadza mnóstwo zmian w życiu. Nawet doświadczeni psiarze, zajmujący się swoim pupilem już od dłuższego czasu, mogą napotkać problemy podczas codziennych obowiązków. Z myślą o obecnych, jak i przyszłych opiekunach psów, Brit stworzył PROPS – Poradnik Rewelacyjnego Opiekuna Psa. Znajdziemy w nim porady dotyczące behawiorystyki, codziennej pielęgnacji czy żywienia – wszystko napisane przez wysokiej klasy specjalistów. Dochód ze sprzedaży poradnika (props-brit.pl) zostanie przekazany na fundacje i schroniska opiekujące się czworonogami.

Czworonożny członek rodziny swoim przybyciem często wywraca dotychczasowe życie do góry nogami. Zmartwienia natury żywieniowej, alergie, problemy behawioralne… Nowe obowiązki i potrzeba wzajemnego zrozumienia spędzają sen z powiek wielu opiekunom, nawet tam, gdzie psiak pojawił się już kilka lat temu. 

Opracowany przez Brit Poradnik Rewelacyjnego Opiekuna Psa (PROPS) to podręcznik dla każdego, kto chciałby przygotować się do opieki nad czworonogiem. Dużo skondensowanej wiedzy oraz praktyczne porady gwarantują odpowiednie wsparcie dla właścicieli na każdym etapie: począwszy od tych, mających w domu szczekające przedszkole, skończywszy na opiekunach psich seniorów.

 Poradnik podzielony jest na kilka sekcji, a jego autorami są:

– Michał Dąbrowski, jeden z najbardziej znanych behawiorystów w Polsce

– lek. wet. Paweł Kucharski, ekspert Brit ds. żywienia zwierząt

– Katarzyna Kacalińska, psi hodowca z 20-letnim doświadczeniem

– Katarzyna Sieto, prowadząca dom tymczasowy Zamerdany Tymczas

– Joanna Kleszcz, właścicielka salonu groomerskiego Black Dog

Poradnik został wzbogacony historią Ramena (najpopularniejszego psa rasy Corgi w Polsce) i jego właściciela Karola Paciorka, ambasadora Brit. O aspekt wizualny Poradnika zadbała dodatkowo Katarzyna Gabrysz, znana szerszej jako Rynn Rysuje, która stworzyła okładkę PROPS-a.

Materiał będzie dostępny po pobrania w formie dokumentu PDF na dedykowanej stronie www.props-brit.pl w cenie 10 pln (kwotę można dowolnie zwiększyć). Brit zobowiązał się przekazać cały dochód ze sprzedaży na fundacje oraz schroniska opiekujące się psami:

Fundacja Zwierzochron: https://www.zwierzochron.pl/

Stowarzyszenie Amstaffy Niczyje: https://www.facebook.com/Amstaffy.Niczyje

TOZ Wrocław: http://toz.wroclaw.pl/

Schronisko Kocham Psisko: http://kochampsisko.pl/

– Okres świąteczny to (słusznie bądź nie) czas, kiedy wielu ludzi decyduje się na kupno bądź adopcję psa. Chcemy wykorzystać ten czas, aby przekazać ludziom swoisty elementarz, w jaki sposób podejść do opieki nad psem. Bardzo cieszę się, że udało się nam zebrać tak świetne grono ekspertów, jestem pewien, że nawet dla doświadczonych właścicieli PROPS będzie źródłem przydatnej wiedzy – mówi Maciej Wernicki, dyrektor marketingu w Azan, wyłącznego dystrybutora marki Brit w Polsce.