Wybierz stronę

Psie spa w Twojej łazience

Zdrowa skóra i piękna sierść jest wizytówką zadbanego psa. Wpływ na wygląd pupila ma w dużej mierze jego dieta, ale również preparaty pielęgnacyjne, przy pomocy których dbamy o szatę włosową. Kąpiel na dobre zagościła na liście czynności wykonywanych przez opiekunów dbających o kondycję swoich czworonogów, zwłaszcza tych przebywających na stałe w domach i mieszkaniach. Mamy możliwość zlecać kąpiele specjalistom – groomerom lub wykonywać je samodzielnie w domowych warunkach. Możemy też łączyć obydwa rozwiązania – gdy zależy nam na jak najdłuższym podtrzymaniu doskonałego wyglądu psiej fryzury pomiędzy wizytami u groomera – stosując odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. O czym należy pamiętać przy ich doborze?


O JAKOŚCI KOSMETYKÓW

Z pomocą czworonożnym przyjaciołom i ich opiekunom przychodzi nasza linia Champ-Richer – wysokojakościowe kosmetyki do kąpieli i stylizacji, których działanie skupia się nie tylko na potrzebach skóry i okrywy włosowej zwierząt, ale również na trosce o komfort podczas kąpieli. Jako twórcy serii Champ-Richer, dbamy o przejrzystą komunikację, podając na opakowaniach składy wg nomenklatury INCI. Receptury to efekt wieloletnich prac laboratoryjnych i badań prowadzonych przez specjalistów kosmetologii oraz naukowców związanych z twórcami naszej marki. Po to, aby kosmetyki te wzorcowo spełniały funkcje użytkowe (mycie, kondycjonowanie, regeneracja) oraz wszystkie deklaracje zawarte na opakowaniach.


O RÓŻNICACH MIĘDZY SKÓRĄ PSA I SKÓRĄ CZŁOWIEKA

Skóra psa, osłonięta zazwyczaj gęstą sierścią jest delikatniejsza niż ludzka, ma także inne pH – u psów średnia wartość to pH 7,2, a u człowieka – pH 5,5. Dlatego też, skóra czworonoga wymaga pielęgnacji preparatami dostosowanymi do jej specyficznych potrzeb. Podczas kąpieli, razem z zanieczyszczeniami zmywamy też sebum – naturalną wydzielinę tłuszczową produkowaną przez skórę i obecną również na włosach. Sebum chroni włosy przed niszczeniem i złym wyglądem, a skórę przed utratą wody. Kosmetyki myjące z naszej linii Champ-Richer zawierają substancje wtórnie natłuszczające, pomagając skórze psa w szybszej odbudowie naturalnej warstwy tłuszczowej.


O RÓŻNICACH MIĘDZY ZMYSŁEM WĘCHU U PSA I U CZŁOWIEKA

Dbając o dobrostan psa podczas kąpieli, nie zapominajmy, że jego zmysł węchu jest zdecydowanie czulszy niż ludzki. W naszym nabłonku węchowym jest ok. 5 mln komórek receptorowych węchu, zaś u psa – między 70 mln a 230 mln (w zależności od rasy). Czasami zapachy kosmetyczne przyjemne dla opiekuna, mogą być trudne do zaakceptowania przez zwierzę. Liczy się też ich intensywność – im subtelniejszy zapach, tym większa szansa, że będzie dobrze tolerowany przez psie nosy. Badania dowiodły, że aromat lawendy działa na psy relaksująco. Bazując na tej wiedzy, uczyniliśmy zapach lawendowy jednym z elementów przewodnich całej serii Champ-Richer. Dzięki temu łatwiej zbudujemy u psów pozytywne skojarzenia z rytuałem kąpielowym.


O RÓŻNORODNYCH POTRZEBACH PIELĘGNACYJNYCH NASZYCH CZWORONOGÓW

Potrzeby mogą być inne w zależności od rodzaju sierści, wieku, stanu skóry. W naszej serii Champ-Richer opiekunowie znajdą szampony dla szczeniąt najpopularniejszych ras, szampony dla dorosłych psów, odżywki i preparaty do stylizacji dostosowane do różnych typów okrywy włosowej. Mamy nadzieję, że szeroka gama kosmetyków – aż 24 rodzaje, pomoże w trafnym dopasowaniu takiego z nich, który będzie najlepiej odpowiadał specyficznym potrzebom danego czworonoga.


Życzymy przyjemnych kąpieli!

www.champ-richer.pl