Wybierz stronę

Prezentacja karm z serii Royal Canin BHN dla konkretnych ras – dlaczego warto?

Dla swoich opiekunów psy zawsze będą wyjątkowe. I to nie tylko ze względu na unikalny zestaw cech osobowości, wygląd czy codzienne dziwactwa. Niektóre rasy mają także wyjątkowe potrzeby. A jako kochający opiekuni chcemy mieć pewność, że oferujemy im to, co dla nich najlepsze. Dlatego dziś podpowiadamy jak wybrać karmę dla psa w odniesieniu do potrzeb konkretnej rasy i przyjrzymy się, co ma do zaoferowania seria Royal Canin BHN.

Jak wybrać karmę dla psa? Wymiary a poziom energii

Rasy psów różnią się między sobą choćby wielkością i wagą. Rasy mniejsze zazwyczaj mają więcej energii, dlatego należy dbać o to, by dostarczać im wystarczającej ilości kalorii. Z kolei rasy większe wymagają wyjątkowej dbałości o zdrowie kości, stawów i mięśni. Sporo zależy jednak także od poziomu aktywności naszych pupili.

Niektóre psy łatwo się męczą, podczas gdy inne wymagają większej ilości rozwojowych ćwiczeń. Weźmy na przykład mało aktywnego z natury buldoga angielskiego. Decydując się na tę rasę warto dbać o to, by nie przybierał na wadze. Dla kontrastu weźmy wysportowanego Jack Russel Terriera. Będzie wymagał takiego żywienia, które będzie wspierało jego wrodzone talenty.

Royal Canin BHN Chihuahua Adult

Karmy dla konkretnych ras a uwarunkowania genetyczne

Jednocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, że niektóre rasy są podatne na pewne choroby. Na przykład w przypadku rasy Cavalier King Charles warto sprawdzi się karma dla psa, która wspiera prawidłowe funkcjonowanie serca, ponieważ istnieje tu ryzyko choroby zwanej endokardiozą zastawki dwudzielnej.

Właściwie dobrana i zbilansowana dieta pomaga również zachować piękną sierść i zdrową skórę. Karma bogata w antyoksydanty, witaminę A i kwasy Omega 3 może być polecana na przykład dla takich ras jak Cocker Spaniel, maltańczyk, a nawet mops. Bo choć ten ostatni nigdy nie będzie miał gęstej i miękkiej okrywy włosowej, właściwa dieta pomoże zapobiegać typowym dla rasy problemom skórnym.

Jak Royal Canin BHN może pomóc Twojemu psu?

Przykładowe produkty i opinie

Royal Canin współpracuje z ekspertami w opracowywaniu formuł najlepszych dla konkretnych ras. Dzięki temu powstała seria BHN, czyli Breed Health Nutrition, która uwzględnia specyficzne potrzeby żywieniowe naszych pupili. Przyjrzyjmy się co mają do zaoferowania przykładowe produkty z serii.

Royal Canin BHN Shih Tzu Adult

Royal Canin BHN Shih Tzu

Shih Tzu to rasa łakoma i przekupna na smakołyki. Nie wymaga dużej aktywności fizycznej, a jednocześnie posiada ogromne pokłady energii, które może zużywać choćby biegając w kółko po mieszkaniu. Karmienie shih tzu nie należy do najłatwiejszych. Trzeba zapewnić właściwą ilość kalorii, jednocześnie dbając o to, by nie rozwijały się nietolerancje pokarmowe.

Hydrolizowane białko zawarte w karmie Royal Canin BHN Shih Tzu zapewnia wysoką przyswajalność i minimalizuje ryzyko alergii pokarmowych. Z kolei kwasy tłuszczowe omega 3 oraz omega 6 (z oleju z ogórecznika) dbają o zdrowie skóry i okrywy włosowej.

Royal Canin BHN Miniature Schnauzer Adult

Royal Canin BHN Miniature Schnauzer

Prócz wspomnianej wyżej rasy Cavalier King Charles, na problemy z sercem narażone są niestety także psy innych ras. Wśród nich wymienić należy sznaucera miniaturowego. Na szczęście uwarunkowaniom można zapobiegać zapewniając psu niezbędne makro- i mikroelementy, które poprawiają kurczliwość i ogólną pracę serca.

Karma Royal Canin BHN Miniature Schnauzer zapewnia także odpowiednią zawartość tłuszczu, co wraz z codzienną dawką ruchu zapewnia utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Warto pamiętać, że w przypadku predyspozycji do chorób serca, nadwaga jest najgorszy wrogiem. Karma dedykowana dla tej konkretnej rasy wspomaga także zdrowie układu moczowego, ponieważ sznaucery miniaturowe mogą być predysponowane do chorób związanych z tym układem.

Royal Canin BHN Labrador Retriever Sterilised Adult

Royal Canin BHN Labrador Retriever Sterilised

Karmy dla konkretnych ras z serii BHN wychodzą nie tylko naprzeciw potrzebom związanym z wagą, wielkością i aktywnością psa. Uwzględniają także specyficzne predyspozycje zdrowotne. Dlatego jeśli jesteś opiekunem labradora po zabiegu kastracji lub sterylizacji na pewno zainteresuje Cię karma Royal Canin BHN Labrador Retriever Sterilised.

Kastracja (lub sterylizacja) to zabieg, który spowalnia metabolizm ze względu na spadek hormonów płciowych. Jednocześnie możemy zaobserwować wzrost apetytu, który wynika ze zmian w poziomie estrogenów. Niektóre rasy, takie jak labradory, mogą posiadać większe predyspozycje do otyłości po zabiegu. Jest to więc powód do zmiany diety i jej kaloryczności. Na jaką?

Na przykład taką, która ma nieco zwiększoną zawartość włókna pokarmowego i zmniejszoną ilość tłuszczu. Dzięki zwiększonej objętości karmy i lekko obniżonej strawności karma Royal Canin Labrador Retriever Sterilised może zapewnić naszemu pupilowi uczucie sytości bez nadmiernej ilości kalorii.

Royal Canin BHN Puppy

Royal Canin BHN Puppy

Seria Breed Health Nutrition od Royal Canin to także karmy dla szczeniąt. Jako że producent chce wychodzić naprzeciw specyficznym potrzebom każdego psa, uwzględnia także te czynniki, które są szczególnie ważne w fazie wzrostu. Przykładowo zapotrzebowanie energetyczne szczenięcia może być nawet trzykrotnie większe niż w przypadku psa dorosłego.

Jednocześnie ważne jest, by nie dostarczać szczenięciu nadmiaru kalorii. Im młodszy pies zwiększa swoją masę ciała, tym bardziej maleje jego zapotrzebowanie energetyczne. Nadmiar energii na tym etapie może skutkować zaburzeniami budowy szkieletu, dlatego tak istotnym jest by, karma była odpowiednia.

Karmy dla konkretnych ras marki Royal Canin, dostępne w sklepie zoologicznym są zawsze opatrzone stosownymi instrukcjami dotyczącymi stosowania. Każda rasa osiąga dorosłość w innym wieku, a wraz z nią trzeba dopasować zapotrzebowanie żywieniowe. Decydując się na karmę Royal Canin z serii BHN wiesz dokładnie, w którym momencie życia psa należy przejść na karmę dla dorosłych psów.

Royal Canin BHN Poodle Adult

Czy warto kupić Royal Canin BHN?

Naszym zdaniem zdecydowanie warto kupić Royal Canin BHN i samodzielnie sprawdzić, jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie karmy dla konkretnej rasy, ponieważ seria Breed Health Nutrition uwzględnia nie tylko podstawowe potrzeby żywieniowe naszych pupili, ale także wychodzi naprzeciw ich indywidualnym potrzebom oraz uwarunkowaniom genetycznym.

Opinie o Royal Canin BHN są zresztą w największej mierze pozytywne, a jedyne, co można zarzucić serii to nie najniższa cena. Za wyższą ceną idzie jednak pewność, że dostarczamy naszemu członkowi rodziny tego, czego potrzebuje, by rozwijał się i żył zdrowo oraz w pełni sił.

Wysoka jakość produktów serii Royal Canin BHN widoczna jest nawet w optymalnej konstrukcji krokietów. Jeśli mieliście do czynienia z różnymi rodzajami karm, wiecie, że wielkość i miękkość chrupka ma spore znaczenie. W tym przypadku granulki są wystarczająco miękkie, by przeżuwanie ich było łatwe dla danej rasy, ale też na tyle twarde, by wspierać prawidłową higienę jamy ustnej.

*artykuł sponsorowany