Wybierz stronę

Jak realizować strategie i cele zrównoważonego rozwoju?

https://rejestracja.pcbc.gov.pl/

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, podczas której przedstawimy Państwu przykłady jak realizować strategie i cele zrównoważonego rozwoju wykorzystując unijne narzędzie jakim jest oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel.

Unijny program certyfikacji EU Ecolabel od ponad trzydziestu lat pomaga wyróżnić produkty i usługi, które w całym swoim cyklu życia ograniczają swój negatywny wpływ na środowisko i stanowią dobry przykład doskonałości środowiskowej. Oznakowanie przyznane na podstawie opublikowanych, obiektywnych kryteriów, po przeprowadzonej przez niezależną od producenta / usługodawcy stronę trzecią ocenie, ułatwia konsumentom podejmowanie świadomych, przyjaznych dla środowiska decyzji zakupowych oraz umożliwia ograniczanie stosowania greenwashingu wśród nierzetelnych uczestników rynku.

Zastosowanie wiarygodnych kryteriów etykietowania umożliwia wykorzystania tego narzędzia również na większą skalę, np. w procesie definiowania zielonych zamówień publicznych oraz w sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju, które wkrótce stanie się obowiązkowe do stosowania przez przedsiębiorców.

Do udziału zapraszamy:

  • przedstawicieli organizacji zajmujących się raportowaniem ESG,
  • osoby odpowiedzialne za wdrożenie zielonych zamówieniach publicznych,
  • organizacje branżowe,
  • producentów / usługodawców, importerów, dystrybutorów,
  • konsumentów,
  • przedstawicieli sieci handlowych.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji oraz formularz rejestracji znajdują się na stronie: https://rejestracja.pcbc.gov.pl/

Termin zgłoszeń: do 17 kwietnia 2023 r.