Wybierz stronę

Hard Dog Race Poland już za nami!

Hard Dog Race Poland po raz czwarty w konkurencji Base, czyli na dystansie 6 km z 16 przeszkodami już za nami. Impreza, której hasłem jest „sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo” odbyła się w ostatnią sobotę na terenie OSiR Góra Kamieńsk i Nadleśnictwa Bełchatów. Na zawody zgłosiło się prawie 400 par, składających się z człowieka i psa. Jest to jedyny tego typu bieg OCR nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę biegnącą po zboczu góry, w lesie, przez staw, polany a także przez kanał o głębokości prawie 1 metra. Dodatkowo organizatorzy zadbali o interesujące przeszkody, na których trzeba było się czołgać, czasem wspinać, a czasem przenosić ciężary. To wszystko pod okiem instruktorów, trenerów i behawiorystów, którzy byli sędziami na najtrudniejszych przeszkodach i dbali, by zawody były bezpieczne dla każdego zawodnika. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że pokonywanie przeszkód wodnych było przyjemnością. Wyścig nie był łatwy, wymagał nie tylko siły fizycznej, ale także więzi i współpracy z posiadanym psem, bo bez nich nie można było wygrać.

W zawodach HDR Base można było wystartować indywidualnie oraz drużynowo. Wśród kobiet najlepsza okazała się Czeszka Martina ŠTĚPÁNKOVÁ wraz z psem o imieniu Nick z czasem 32:58.7, zaś wśród mężczyzn Stefan WNOROWSKI z Allaną z czasem 33:25.4. Najlepszą 6-osobową drużyną okazali się reprezentanci Hard Dog Race Watahy Dąbrowa Górnicza, czyli jednej spośród prawie 20 Watah HDR działających na terenie Polski. Więcej o nich możecie przeczytać na https://harddograce.pl/wataha/.

GRATULUJEMY wszystkim zawodnikom!

W ciągu dnia uczestnicy mogli zasięgnąć porad dotyczących żywienia pupili, ochrony przeciwpasożytniczej czy doboru odpowiedniego sprzętu do biegania z psem.

Na osoby, które rozważają adopcję psa, czekali uśmiechnięci i służący radą wolontariusze Podaj Łapę Bulom.

Zawody HDR w Polsce już za nami, ale we wrześniu odbędą się zawody Base na Węgrzech. Organizatorzy serdecznie zapraszają i obiecują niezapomniane wrażenia i dużą dawkę pozytywnych emocji.

Więcej o Hard Dog Race Poland przeczytacie na www.harddograce.pl oraz na https://www.facebook.com/harddogracepoland