Wybierz stronę

Poradnik dla właściciela psa” – premiera książki o tym, jak świadomie opiekować się czworonogiem

Od 15 lipca na rynku jest już dostępna książka “Poradnik dla właściciela psa”, autorstwa lek. wet. spec. chorób psów i kotów, Mikołaja Kołuckiego. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, stanowi przystępne kompendium aktualnej, eksperckiej wiedzy dla właścicieli i hodowców na każdym etapie rozwoju czworonoga. Poradnik może stanowić element wyprawki dla szczenięcia, ale również pomóc podnieść jakość życia starszego psa.

Lektura książki “Poradnik dla właściciela psa” umożliwia zaznajomienie się z kluczowymi kwestiami związanymi z opieką i wychowaniem pupila. Zawarte w niej porady i rekomendacje są zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycyny weterynaryjnej. Z książki dowiedzieć się można m.in. jak socjalizować psa, wybierać mu pożywienie czy też jakie aktywności sportowe są dla niego odpowiednie. Ponadto autor porusza w niej takie tematy, jak szczepienia, choroby, sterylizacja czy czipowanie oraz rozstrzyga prawdy i mity o zabezpieczeniach przeciw kleszczom oraz pasożytom.

  • Zakup szczeniaka to poważna decyzja i warto odpowiednio przygotować się do jego stałej obecności w domu. W moim gabinecie regularnie spotykam się z opiekunami młodych psów i zdaję sobie sprawę, że czas przewidziany na takie wizyty często jest zbyt krótki, aby przekazać wszystkie informacje dotyczące potrzeb czworonoga. Dlatego też w mojej najnowszej książce przekrojowo omówiłem wiele kwestii związanych z opieką, wychowaniem i żywieniem psa. Polecam ją jako dodatek do wyprawki dla szczeniaka, ale sądzę, że będzie wartościowym źródłem aktualnej wiedzy również dla osób, które już jakiś czas żyją z pupilem pod jednym dachem i chciałyby podnieść jakość jego życiamówi lek. wet. Mikołaj Kołucki, autor książki “Poradnik dla właściciela psa”.

Celem, jaki przyświecał autorowi książki, była chęć uświadomienia i edukacji posiadaczy psów tak, by zmniejszyć częstotliwość popełniania błędów w wychowaniu, żywieniu czy opiece nad podopiecznymi. Jego zamysłem było to, by książka stanowiła podręczne źródło sprawdzonej i fachowej wiedzy w przypadku wystąpienia niespodziewanych problemów. Poradnik ma również za zadanie ułatwienie właścicielom szczeniąt wejście w nową rolę.

  • Mam nadzieję, że dzięki lekturze mojej książki mniej psów będzie porzucanych, oddawanych do schronisk czy z powrotem do hodowli. Ponadto wierzę w to, że czworonogi będą mniej chorowały, a co za tym idzie, nie będą narażone na cierpienie, któremu – dzięki profilaktyce lub prawidłowej pielęgnacji – można zapobiec. Liczę również na to, że mój poradnik pomoże właścicielom i hodowcom wyeliminować część zaburzeń behawioralnych spowodowanych błędami wychowawczymidodaje autor.

Patronami medialnymi książki wydanej w BookEdit są portale: nosem.pl, laczynaspies.pl, psy.pl, hipets.pl, zoobranza.com.pl oraz portalwloclawek.pl. Książka jest już dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce.

Lek. wet. Mikołaj Kołucki – od roku 2015 absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, od 2019 specjalista chorób psów i kotów. Praktyk, od wielu lat lekarz pierwszego kontaktu. Syn Dariusza Kołuckiego, hodowcy rasy Gończego Polskiego z kilkudziesięcioletnim stażem. Prywatnie właściciel dwóch psów – Akcji i Puzona – również rasy gończy polski.

BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.

Kontakt dla mediów:

Marta Paczka

Account Manager

Tel. + 48 796 996 211

E-mail: marta.paczka@goodonepr.pl