Wybierz stronę

Olej z łososia BRILLIANT dla psów i kotów

TEKST: TECH. WET. AGATA BUJNOWSKA


Ryby, szczególnie te tłuste, są bardzo zdrowe, smaczne i pełne dobroczynnych właściwości. Wprowadzone do diety w odpowiednich proporcjach korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Mowa tu nie tylko o diecie ludzkiej, lecz także psiej i kociej, w której tłuste ryby powinny gościć regularnie. Olej z łososia Brilliant to naturalny, wygodny sposób na wzbogacenie diety czworonogów o to, co w łososiu najlepsze.

Czy olej z łososia w diecie psów i kotów jest potrzebny?

Olej z łososia to przede wszystkim źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, głównie EPA i DHA. Dostarczone z pokarmem kwasy tłuszczowe pełnią w organizmie czworonogów w każdym wieku wiele ważnych funkcji, korzystnie wpływając na układ nerwowy i odpornościowy. Składniki zawarte w oleju wspierają pracę wzroku, serca, nerek, a nawet stawów. Suplementowane olejem młode zwierzęta szybciej się uczą, natomiast mózg starszych osobników wolniej się starzeje. Ponadto olej z łososia nawilża skórę od środka, dlatego jest dedykowany pupilom z wszelkimi problemami dermatologicznymi (np. łojotoki, grzybice, egzemy). Skóra staje się elastyczna, sierść błyszcząca, łapki miękkie, a pazury mocne i twarde. Rany łatwiej się goją. Mało? Olej z łososia wspiera także leczenie wielu chorób przewlekłych, takich jak niewydolność nerek, nadciśnienie, epilepsja czy zapalenie jelit. Suplementacja olejem z łososia jest także wskazana w diecie zwierząt rozpłodowych, suczek i kotek ciężarnych oraz karmiących. Poza kwestiami zdrowotnymi olej z łososia dodany do karmy poprawia smakowitość posiłku. Pokarm z dodatkiem takiego naturalnego i w pełni zdrowego „wzmacniacza smaku” to sprytny sposób na niejadka czy zwierzaka w okresie rekonwalescencji. Ponieważ każdy olej jest kalorycznym przysmakiem, jego podawanie należy odpowiednio zrównoważyć z ilością podawanej na co dzień karmy.

Pochodzenie ma znaczenie

Świadomość w zakresie żywienia ludzi i zwierząt stale rośnie. Jeszcze nie tak dawno owiane tajemnicą procesy produkcyjne dziś stają się zupełnie transparentne. Potencjalna szkodliwość ryb, w tym także łososia, wiąże się z zanieczyszczeniami chemicznymi, które magazynowane w rybach mogą trafić na nasze talerze oraz do psich i kocich misek. Drugi ważny aspekt to rzeczywista zawartość tłuszczu i kwasów tłuszczowych w surowcu. Wartości te są ściśle związane z paszą, którą były karmione ryby. Łososie wykorzystywane do produkcji oleju Brilliant są hodowane w celu uzyskania produktu najwyższej jakości, a nie najniższej ceny, co potwierdzają niezależne certyfikaty jakości i wyróżnienia. Jakość kontrolowana poprzez badania chemiczne, całkowita jawność składu i procesu produkcyjnego pozwala na uzyskiwanie bezpiecznego, godnego zaufania i spełniającego najwyższe normy produktu.

Dobry olej, czyli jaki?

Oleje z łososia to dość liczna grupa produktów na rynku zoologicznym. Każdy, choć pozornie podobny, może skrajnie różnić się od innych jakością. Cechy charakteryzujące olej wysokiej klasy to barwa, zapach i wspomniane wcześniej pochodzenie oraz opakowanie. Dla zachowania wartości odżywczych olej z łososia wymaga specjalnych warunków przechowywania. Butelka powinna zapewnić maksymalną ochronę przed światłem oraz dostępem powietrza. Popularną praktyką wśród producentów jest pakowanie olejów w ciemne opakowania, które choć skutecznie blokują promienie słońca, uniemożliwiają ocenę barwy produktu, który z daleka powinien zachwycać pięknym, pomarańczowym kolorem. Wyjątkowa, przezroczysta butelka z filtrem UV chroni olej Brilliant przed światłem, aby dociekliwi opiekunowie czworonogów mogli go zobaczyć. Nowoczesne opakowanie z pompką pozwala na wygodne i precyzyjne dozowanie, jednocześnie ograniczając do minimum dostęp powietrza. Badania dowodzą, że olej z łososia to jeden z najzdrowszych dodatków do psiej i kociej diety. Warto więc, by na stałe zagościł na sklepowych półkach – stamtąd już krótka droga do zwierzęcych misek.

www.olejbrilliant.pl

www.nexpet.pl