Wybierz stronę

Wyjazd z psem na wakacje! O Czym warto pamietać?

1. Sprawdź czy pies ma aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie – jeśli wyjeżdżasz za granicę sprawdź, czy nie jest wymagane dodatkowo świadectwo zdrowia albo odrobaczenie.

2. Spakuj książeczkę zdrowia  psa/paszport. Jeśli pies bierze leki , nie zapomnij ich zabrać.

3. Przyda się skompletować lub zakupić psią apteczkę

4. Jeśli pies źle znosi podróże można podać mu farmaceutyki – zgodnie z zaleceniem producenta.

5. Psa przed podróżą nie karmimy.

6. Koniecznie na drogę zabierz wodę dla psa oraz miskę – wiele podróżnych akcesoriów, w tym np. składane miski są dostępne na rynku.

7. W samochodzie pies powinien być zabezpieczony albo w szelkach przypiętych do pasów albo w klatce lub wykorzystaj matę samochodową. Jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo zarówno psa, jak i człowieka. Jeśli podróżujesz pociągiem też warto mieć ze sobą torbę dla psa lub składaną klatkę materiałową – współpasażerowie będą czuli się bardziej komfortowo, a i pies będzie spokojniejszy, jeśli przyzwyczajony jest do klatki.

8. Podróżując samochodem róbmy przystanki „na siusiu”, ale też kontrolujmy, jak pies się czuje. Jeśli jest gorąco przydadzą się maty chłodzące.

9. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, czy w nowe miejsce koniecznie zaopatrzmy psa w adresatkę i upewnijmy się, że obroża/szelki/smycz zapewniają kontrolę, wygodę i bezpieczeństwo psu. Psy w nieznanych miejscach mogą się czegoś wystraszyć i uciec, możemy też potrzebować czasu na znalezienie bezpiecznego miejsca, gdzie możemy psa puścić luzem. Będziemy mieć więcej czasu na szkolenie, więc warto zabrać też przysmaki i saszetkę na nie.

10. Dłuższy wyjazd to też konieczność przygotowania karmy dla psa – nagła zmiana diety może skończyć się zaburzeniami gastrycznymi.

11. W miejscu pobytu psu będzie przyjemniej, gdy będzie miał swoje legowisko i ulubione zabawki 🙂

12. Warto zabrać ręcznik (wyjazdy nad wodę) i mały szampon albo suchy szampon, gdyby psiak się zabrudził.

13. Psy długowłose nawet podczas wakacji wymagają regularnej pielęgnacji – nie zapomnij zabrać podstawowego zestawu

” do czesania”

Sprawdź, gdzie w okolicy możesz wejść z psem (np. plaże, szlaki górskie, restauracje)

Bawcie się dobrze!