Autorzy
O autorach
Wybierz stronę
O autorach
dr hab. Michał Jank – doktor habilitowany nauk weterynaryjnych, jest pracownikiem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia z farmakologii zwierząt oraz dietetyki weterynaryjnej dla studentów medycyny weterynaryjnej oraz uczestników specjalizacyjnego studium podyplomowego „Choroby psów i kotów”. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularno-naukowych dotyczących żywienia psów i kotów. Prowadzi również wykłady i szkolenia dotyczące żywienia psów i kotów dla lekarzy weterynarii. Jest autorem lub współautorem kilkunastu suplementów pokarmowych dla małych zwierząt dostępnych na polskim rynku.
3 PostsDoktor nauk rolniczych, z wykształcenia zootechnik, technik weterynarii oraz zoofizjoterapeuta. Instruktor psiego fitnessu. Terapeuta manualny. Właścicielka firmy HYDRO-TENS Agnieszka Wnuk–Gnich. Na co dzień przyjmuje pacjentów w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej „Puławska”, gdzie konsultuje i układa programy usprawniające pacjentów m. in. pooperacyjnych, neurologicznych, geriatrycznych. Wykonuje zabiegi fizykalne w tym nowoczesną Terapię TECAR, terapie manualne oraz kinesiotaping. Współpracuje z kilkoma lecznicami w zakresie fizjoterapii. Autorka, bądź współautorka licznych publikacji, monografii oraz artykułów popularnonaukowych o tematyce rehabilitacji zwierząt. Prowadząca szkolenia m. in. dla właścicieli oraz przewodników psów pracujących, Studentów Wyższych Uczelni oraz uczniów techników weterynaryjnych. Promotorka prac dyplomowych o tematyce rehabilitacji zwierząt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wykładowca w Prywatnym Centrum Kształcenia Zawodowego w Warszawie na kursie zoofizjoterapii. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach. Doświadczenie zawodowe zdobywała nie tylko jako praktykanta w ośrodkach zajmujących się rehabilitacją zwierząt, ale i jako osoba zajmująca się fizjoterapią w lecznicach weterynaryjnych, Klinikach Całodobowych, gdzie w ścisłej współpracy z internistami, chirurgami oraz lekarzami szpitalnymi układała indywidualne programy usprawniania pacjentów. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Więcej informacji: www.hydrotens.pl.
5 Postsdr inż. Paweł Zarzyński – z wykształcenia doktor nauk leśnych, absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z zamiłowania akwarysta. Zawodowo związany z zoologią od 2002 r. Pracował w sklepie zoologicznym, hurtowni zoologicznej i dużej firmie akwarystycznej. Od lat prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, akwarystyki, i zoologii. Autor lub współautor ponad 3750 publikacji ukazujących się w ponad 70 periodykach naukowych, popularno-naukowych, popularyzatorskich i w prasie codziennej oraz 31 książek. Pracował jako redaktor w wielu czasopismach branżowych.
1 Postsdr Jacek Wilczak – specjalista w zakresie żywienia, dietoprofilaktyki schorzeń metabolicznych i promocji zdrowia. Adiunkt w Zakładzie Dietetyki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Właściciel czekoladowego labradora retrievera – więc z autopsji wie jak ważna jest właściwie zbilansowana dieta dla prawidłowego wzrostu i rozwoju psa. Autor publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu wykorzystania związków biologicznie czynnych w żywieniu człowieka i zwierząt. Ważny element pracy stanowią badania nad wykorzystaniem związków biologicznie czynnych w konstruowaniu żywności funkcjonalnej – grupy produktów żywnościowych o właściwościach „prozdrowotnych”.
6 Postsdr n. wet. Artur Dobrzyński – specjalista chorób psów i kotów jest lekarzem klinicystą od trzydziestu kilku lat. Jest autorem sześciu książek traktujących o zdrowiu, chorobach, profilaktyce i leczeniu małych zwierząt. Współpracował z miesięcznikiem „Mój Pies” pełniąc role eksperta weterynaryjnego. Współuczestniczył w powstawaniu niektórych programów telewizyjnych jak. Np. „Telewizyjny magazyn przyrodniczy”, „Mój pies i inne zwierzaki”. Jego artykuły można spotkać zarówno w popularnych jak i fachowych periodykach.
6 Postsdr n. wet. Joanna Zarzyńska – doktor nauk weterynaryjnych, lekarz medycyny weterynaryjnej, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Studium Doktoranckiego przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od 2006 r. pracuje naukowo na stanowisku adiunkta w Katedrze Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego WMW SGGW. Prowadzi m. in. zajęcia fakultatywne dla studentów z zakresu pielęgnacji zwierząt egzotycznych i słuchaczy Studiów Podyplomowych.
14 PostsElżbieta Chwalibóg, międzynarodowy sędzia kynologiczny, all-rounder. Hodowca z wieloletnim starzem, karierę kynologiczną rozpoczęła w 1965 roku. Hodowała szorstko- i krótkowłose foksteriery, walijskie teriery i westie z przydomkiem „Z Jabłonowa”. Psy wystawiała w całej Europie. Wyhodowała ponad 30 czempionów i 11 czempionów międzynarodowych samych foksterierów krótkowłosych. Sędziowanie rozpoczęła w roku 1968 od grupy 3 FCI. Do dziś sędziowała na blisko 900 wystawach w kraju i za granicą. Autorka książek o terierach oraz licznych artykułów w czasopismach kynologicznych. Laureatka nagrody "Psa rasowego" dla zasłużonego kynologa.
5 Postsprof. dr hab. Piotr Ostaszewski – lekarz medycyny weterynaryjnej, profesor tytularny w Zakładzie Dietetyki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, wybitny znawca dietetyki i żywienia zwierząt towarzyszących. Posiada dwa patenty dotyczące opracowania suplementów pokarmowych dla tych zwierząt. Ma duży i ważki dorobek naukowy – jest autorem ponad 150 oryginalnych prac naukowych. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi wykłady i seminaria z zakresu fizjologii, dietetyki i żywienia dla studentów Wydz. Med. Wet. a także wykłady dla słuchaczy Podyplomowego Studium Specjalizacyjnego Chorób Psów i Kotów.
0 PostsSabina Janikowska – trener rozwoju osobistego (NVC, w latach: 2008- 2010, Szkoła Trenerów Rozwoju Osobistego oparta na metodzie Nonviolent Communication w Warszawie). Coach (wewnętrzna certyfikacja, roczne szkolenie, w latach 2010-2011, Szkoła Coachów Akademii TROP w Warszawie). Terapeuta w trakcie szkolenia (Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie w latach: 2012- 2015, obecnie podejmuje dalszą część nauki w innym ośrodku szkoleniowym). W latach 2010- 2011- roczny Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt w Warszawie. Pasjonatka logoterapii Frankla. Wszystko o czym pisze Victor Frankl jest zgodne z jej filozofią życia.
0 Poststech. wet. Ewelina Stanclik – absolwentka technikum weterynaryjnego, od 2008 roku związana z Gabinetem Weterynaryjnym Med - Wet jako technik weterynarii. Weterynaria jest jej stylem życia, a pasją wypełniającą każdą wolną chwilą są psy i wszystko co z nimi związane ich sposób zachowania oraz szkolenie. Oprócz pracy w Gabinecie Weterynaryjnym spełnia się w przygotowywaniu artykułów do czasopism zawodowych oraz razem z Chesapeake bay Retrieverem od czasu do czasu odwiedza dzieci w przedszkolach.
13 PostsZofia Mrzewińska – instruktor szkolenia psów ZKwP, członek-współzałożyciel Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, autorka poradników „Po obu końcach smyczy”, „Psim zdaniem”, „Jak rozmawiać z psem”, „Z kluczem do psa”, „Zwykły niezwykły przyjaciel”. W roku 1980 z pierwszym samodzielnie szkolonym psem uzyskała tytuł I wicemistrza Polski psów towarzyszących. Przez 40 lat na co dzień właścicielka i przewodnik owczarków niemieckich i owczarków belgijskich malinois.
1 Posts