54. Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie

W dniach 25-26 lutego br. w Lublinie odbyła się 54. Wystawa Psów Rasowych. Wydarzenie to miało miejsce równolegle z Wystawą Zoologiczną ZOOPARK co – w połączeniu z imponującą stawką psów – zapewniło rekordową frekwencję wśród zwiedzających, którzy musieli długo stać w kolejce do kasy aby kupić bilet na obie imprezy.

W dwudniowej wystawie wzięło udział ponad 900 psów reprezentujących aż 150 ras. W sobotę oceniano psy należące do grup II, V, VII i IX oraz rasy nieuznane przez FCI, zaś w niedzielę psy z grup I, III, IV, VI, VIII i X. W drugim dniu wystawy odbył się również konkurs Młodego Prezentera. Ostatecznie, za najpiękniejszego psa wystawy (Best in Show) sędziowie uznali wspaniałego owczarka podhalańskiego. Drugie miejsce zajął pekińczyk, trzecie jamnik szorstkowłosy, a czwarte chart afgański. W niedzielę – 26 lutego – odbyła się również Krajowa Wystawa Buldogów Francuskich! Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dodatkową atrakcją dla miłośników psów i nie tylko była Wystawa ZOOPARK odbywająca się w tym samym budynku. Można było obejrzeć dziesiątki egzotycznych zwierząt (m.in. wielbłąda, kangura, pancernika, tamarynę białoczubą, surykatki, lotopałanki, wiewiórki trójbarwne), licznych mieszkańców akwariów i terrariów oraz zwierzęta gospodarskie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *