Mobilna Klinika Bayer zaprasza na bezpłatne konsultacje weterynaryjne podczas zawodów „Latające Psy”

– Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędą się widowiskowe zawody psiej  akrobacji
– Partner zawodów – firma Bayer – zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad  lekarzy weterynarii
– Eksperci Bayer przygotowali pokazy udzielania psom pierwszej pomocy

Warszawa, 27 sierpnia 2018 r. – „Latające Psy” t o seria imprez, podczas których psy prezentują niesamowite, nierzadko akrobatyczne umiejętności. Efektowne pokazy można będzie obserwować już w najbliższy weekend 1 i 2 września na Plaży Wilanów (ul. Klimczaka 2). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Urząd Dzielnicy Wilanów. To zarazem zwieńczenie ogólnopolskiego cyklu zawodów – dotychczas odbyły się one w Poznaniu, Wrocławiu i Gdyni.

Zabawa z wykorzystaniem plastikowego dysku – frisbee – to element fascynujących konkurencji sportowych i rekreacyjnych – „dogfrisbee”. To dziś jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. O tytuł mistrza powalczą czworonogi z całej Polski i zagranicy. Dodatkowymi atrakcjami będą m.in. pokazy psiego fitnessu i ludzkiego freestyle, a także liczne atrakcje sportowe.

– Zawody są świetną formą rekreacji nie tylko dla uczestników, ale i widzów – którymi często są całe rodziny. To świetny sposób na wspólne, aktywne spędzenie weekendu w plenerze: na urokliwej Plaży Wilanów – mówi Ludwik Rakowski, Burmistrz Dzielnicy Wilanów.

Zawody „Latających Psów” odwiedzi Mobilna Klinika firmy Bayer, właściciela marki ADVANTIX®: kropli przeciwko kleszczom, pchłom i komarom dla psów.

– Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy weterynarii. Porady obejmą m.in. wywiad medyczny, który przeprowadzi lekarz weterynarii z właścicielem psa, a także oględziny zwierzęcia, w ramach których lekarz oceni m.in. jego ogólną kondycję, w tym wagę, stan uzębienia, stan uszu czy skóry. Właściciel będzie miał możliwość zadania lekarzowi weterynarii pytań o zdrowie pupila – mówi Joanna Nowakowska, Marketing Manager z firmy Bayer – W programie przewidziano ponadto praktyczne pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy psom – zostaną przeprowadzone na fantomie psa.

Dla wszystkich właścicieli zwierząt firma Bayer przygotowała bezpłatne materiały edukacyjne w postaci ulotek, przybliżających m.in. tematy związane z ochroną przed pasożytami, zagrażającym życiu i zdrowiu zwierząt domowych. Eksperci Bayer będą dostępni przez cały czas trwania zawodów – w sobotę 1 września oraz w niedzielę 2 września. Stanowisko Bayer będzie łatwe do zlokalizowania w strefie zawodów.

O zawodach „Latające Psy”

Zawody, organizowane od 2006 roku, to seria imprez dla „psów – sportowców” i ich przyjaciół. To cztery emocjonujące weekendy w najpiękniejszych parkach czterech miast – pokazy szybkości, zwinności, skoczności czworonogów. Podczas zawodów motywem przewodnim będzie zabawa z plastikowym dyskiem (frisbee), a kluczową konkurencją – freestyle, czyli pokazy w stylu wolnym.

Dalsze informacje: http://www.latajacepsy.org/

O firmie Bayer
Bayer to międzynarodowa firma działająca w obszarach Life Science: ochrony zdrowia oraz rolnictwa. Produkty i usługi firmy Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokich zysków. Będąc firmą odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. W roku podatkowym 2017 Grupa Bayer zatrudniała ok. 99 800 pracowników, a wielkość sprzedaży wyniosła 35 mld €. Inwestycje kapitałowe wyniosły 2,4 mld €, a wydatki na badania i rozwój 4,5 mld €. Więcej informacji na stronie www.bayer.com

Kontakt :
/// Marzena Smolińska, telefon +48 22 572-39-72
Email: marzena.smolinska@bayer.com

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *