Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów – Koźle (Polska) 2017

,,Razem z moim 2-letnim psem Aspenem zdobyliśmy brązowy medal w bikejoringu kobiet podczas najważniejszej imprezy w tym sezonie w warunkach bezśnieżnych czyli w Mistrzostwach Świata IFSS Dryland, które odbyły się w dniach 24-26.11.2017 r. w miejscowości Koźle koło Szamotuł w Polsce.

Były to dla mnie szczególne zawody, ponieważ broniłam tytułu Mistrzyni Świata w bikejoringu, który zdobyłam 2 lata temu w Kanadzie z moim psem Kodim. Postanowiłam wystartować z młodym psem, który nie jest jeszcze aż tak doświadczony jak Kodi, ale na treningach był jednak szybszy. Co prawda, nie udało się obronić tytułu, ale na „pudło” udało nam się wskoczyć.

Dłuższa trasa miała ok. 7 km, liczył się łączny czas z dwóch dni startów. Po pierwszym dniu w piątek uplasowałam się na 5 pozycji, ze stratą ok. 30 sekund do pierwszej zawodniczki.
W niedzielę chciałam dać z siebie wszystko i wskoczyć na „pudło”. Plan udało się zrealizować 😉

Niedzielny przejazd to była od początku do końca walka, żeby się nie przewrócić. Co chwilę wchodziliśmy w zakręty poślizgiem, rower tańczył na wszystkie strony, ale Aspen spisał się znakomicie, za każdym razem wyciągał mnie z tego błota i ratowaliśmy się przed upadkiem. W połowie trasy dogoniliśmy jedną Francuzkę, która startowała minutę przed nami, wyprzedziliśmy ją, za chwilę kolejna zawodniczka była już w naszym zasięgu i bierzemy się za wyprzedzanie… Niestety, musiałam wyprzedzać w najgorszym miejscu, gdzie było fatalne błoto, próbowałam zmienić tor jazdy, żeby ją wyprzedzić i… zaliczyliśmy upadek. Zanurkowałam w błocie, kierownica skręcona, łańcuch spadł, Aspen zaplątał się w linkę. Długo nie mogłam się pozbierać, w końcu wsiadłam na rower, próbowałam ruszyć w tym błocie, a pies ciągnął z całej siły, przejechałam 2 metry i znów wywrotka… W sumie straciliśmy w tym miejscu ok. 40 sekund (sprawdzałam na kamerce).

Do mety daliśmy z siebie wszystko.

Co prawda pozostaje pewien niedosyt, po dwóch dniach straciliśmy tylko 29 sekund do pierwszej niemki Jule-Marc Prins i 15 sekund do drugiej szwedki Hanna Bergman, ale najważniejsze, że wskoczyliśmy na „pudło”! 🙂

Bardzo mnie cieszy także wynik moich pozostałych psiaków – Kodi i Zula wraz z Grzegorzem Hachołem zajęli 5. miejsce w bardzo mocno obstawionej klasie Scooter z 2 psami.”

Agnieszka Jarecka + Aspen
3 MIEJSCE – BIKEJORING WOMEN ELITE

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *